Gyakran Ismételt Kérdések

1. Kérdés: Mikor lesznek megtartva a képzések?

Válasz: A képzések időbeosztását 2006. január 25-től lehet megtekinteni a honlapon.

2. Kérdés: Hogyan tudom meg, hogy milyen időpontba lettem besorolva?

Válasz:  A jelentkezési szakasz lezárása után, de legkésőbb 2006. február 5-ig értesítést kapnak a regisztrációs lapon megadott e-mail címre.

3. Kérdés: Hogyan lehet módosítani azt az időpontot, amire besoroltak?

Válasz: A saft@cc-consultatio.hu címre elküldött levélben a jelentkező adatainak és az új időpont megadásával kell kérni az átsorolást, legkésőbb 2006. február 10-ig. Sajnos szervezési kötöttségek miatt lehet, hogy nem minden esetben tudjuk elfogadni a kérelmet.

4. Kérdés: Kik vehetnek részt a képzésben?

Válasz: lásd általános programtájékoztató

5. Kérdés: Lehetőségük van-e a szakszervezeteknek bekapcsolódni a képzési programba?

Válasz: A szakszervezetek részvételét a Phare Access programokban az EU mindig is szorgalmazta, így pályázati lehetőségük is volt. Mivel a szakszervezetek a 1989. évi II. tv hatálya alá tartoznak, és nem szerepelnek a „nem alkalmas szervezetek” felsorolásában, így részvételük nem kizárható.

6. Kérdés: Települési/városi önkormányzatok "közalapítványai" munkatársai részt vehetnek-e a képzésen?

Válasz: A közalapítványok alapítása a 1959. évi IV. tv hatály alá esik, és bár állami (önkormányzati) szereplők hozzák létre aktívan a civil társadalom részét alkotják. A közalapítványok nem szerepelnek a képzési felhívás „nem alkalmas szervezetek” kategóriájában, így munkatársaik részvétele a képzésen nem kizárható.

7. Kérdés: Milyen módon kell/lehet igazolni a civil szervezet és a munkatárs között fennálló munkaviszonyt, munkára irányuló jogviszonyt? Pl. a kuratóriumi elnök, egyesület elnöke, egyesület gazdasági vezetője (aki nem kap bért, juttatást), önkéntes, stb.

Válasz: A munkaviszonyt vagy a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt a jelentkezéskor nem kell igazolnia a résztvevőnek, csak jelentkezésében közölnie kell, hogy melyik civil szervezethez köthető a tevékenysége, ott milyen funkcióban tevékenykedik. A jogviszonyt csak a képzést kiíró vagy felügyelő kérésére kell tudni igazolni.

8. Kérdés: Részt vehet-e bejegyzés alatt álló civil szervezet képviselője a képzési programon? Milyen módon kell igazolnia a "bejegyzés alatt állást"?

Válasz: Bejegyzés alatt álló civil szervezet képviselője részt vehet a képzésen. Igazolni kell tudni, hogy a bíróság a szervezet nyilvántartásba vételi kérelmét befogadta, és az elbírálás/hiánypótlás alatt áll.

9. Kérdés: Milyen "egyéb jogviszonyokat" ismerünk el a jelentkezők részéről?

Válasz: A munkaviszonyt vagy a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt a képzést kiíró vagy felügyelő kérésére kell tudni igazolni, a jelentkezéskor nem kell benyújtani. Fontos a jelentkezőknek feltűntetniük, hogy melyik szervezetet képviselik, és ott milyen viszonyban állnak (akár önkéntesként is).

 

10. Kérdés: A Pályázati Adatlap 20. oldalán található Mellékletek lista alatt 12 db fontos melléklet van felsorolva: A/0-tól A/12-ig. Szükséges-e kidolgozni/elkészíteni, vagy beszerezni 2006. május 26-ig a Pályázati Adatlap benyújtásának határidejéig a fent említett mellékleteket?

Válasz: A fenti kérdésre a válasz: nem. A felsorolt (A/0-tól A/12-ig) mellékletek kidolgozása/elkészítése vagy beszerzése a 3. Modul során és azt követően valósul meg. A pontos határidőt a 3. Modulba bekapcsolódó résztvevőkkel később közöljük.